pühapäev, 15. oktoober 2006

Belgia. 21. päev

Viimane puhkusepäev...
Hommikune pudrusööming ja siis brocante'ile -- suur vanakraamiturg Grand Large'i ääres.
Selline üldrahvalik üritus.

Pere on nüüd nii suur aja auto nii pisike, et kogu seltskond enam peale ei mahu. Lühikese tiku tõmban muidugi mina :P
Vabatahtlikult, tegelikult. Teised jäävad veel kohvi jooma, ma kablutan kiire kõnniga mäest alla, 57 minutit ja kohal. Jõuame turule peaaegu üheaegselt.
Grand Large'il ujuvad luiged, kellest ei saa peatumata mööda.Hommikujaheduse mõjul on kõik ullpaksult riides, tegelikult on ilma väga soe ja suvine.
Parafraseerides Hemingway'd: "Igal maailma turul võib kohata vähemalt üht eestlast". Meie kohtame vähemalt kolme.Turul on ... no on ikka igasugust kraami...
Ostame mõned lasteriideid. Pisikestele leiab siit imeodavalt ja väga väga korralikke asju.

Turul ring peal, panen autos jooksusussid jalga, napimad riided ka ja lipates ülesmäge koju tagasi. Nüüd läheb 36 minutit, ilmselt 7.5 km kanti. No teised on autoga ikka kiiremini saanud :) Näen veel Miat Rando selja taga ratta seljas, kui nad uinumisretkele sõidavad.
VennaRemi magab esimest korda uues Mutsy vankris. Turul käisime turvahälliga, mis kinnitub sama põhja külge, mugav. Erivahva on rataste süsteem - liigendiga keskelt, mis annab erakordselt hea manööverdamisvõime. Näha oli teiste käruliste imestavaid ja kadestavaid pilke ;)

Kaua-tehtud-kaunikene-kardin saab lõpuks valmis. Pulgad seina külge kruvitud ja kardin üles riputatud. Sel puhul korraldatakse aknalaual mõmmide paraad. Kuna 'tapeedil' on ka hiiri ja jäneseid, lubatakse neid ka rivvi.
See ei ole poodud jalgratta laip. Toimub käiguvahetaja parandus.
Garaažil on aga põnev tellislagi.
Õhtul on mõnus lahkumisõhtusöök, grillitud kanakoibadega. Muidugi ka veiniga, oleme siin selle ajaga vist mitu kasti ära joonud.

Billie on külas, toob Chievres'i NATO baasist ehtsad Levi'sed. USAst, klassikaline 501, nööpidega, no täitsa päris, aga niiiiiii naeruväärse hinnaga, et sellega ei
saaks meil kadaka (kui selline on veel olemas?) turult türgi teksasidki.
Rando andis telefoni teel Billiele juhiseid:
"... and levis jeans for rene"
"ladies jeans for rene????"
"no, no, levis!.. ok, you might be saying 'liivais džiins' about these"
:))


Mial jääbki meile lahkumiskalli tegemata, enne vajub silm kinni. Kohtumiseni järgmisel korral, kullapai...

Ja merci kõigile siinsetele.
Juba enne lahkumist on tunne, et tahaks tagasi...

2 kommentaari:

kissu ütles ...

Appi! Kui kaua sellise nipsnänni riiulite kokku pakkimine aega võib võtta? Ja mis kokku - üles panemine koos pisikeste hinnasildikestega on vist veel hullem...

kissu ütles ...

Oi kurjam millie pisararöövli lõpp kogu jutul... Mia nohhh, niuc